Локомотив (Пловдив) постигна трета поредна победа в efbet Лига. Смърфовете се наложиха

...

Локомотив оглави класирането след успех над Арда

Локомотив (Пловдив) постигна трета поредна победа в efbet Лига. " Смърфовете " се постановиха с минималното 1:0 вкъщи над Арда в мач от 5-ия кръг на родния шампионат.

В воин за пловдивчани се превърна Бирсент Карагарен, който означи единственото попадение в 46-ата минута.
 Тимът, воден от Александър Томаш, стигна до триумфа с човек по-малко, откакто в края на първото полувреме Пиер Зебли остави своя тим в понижен състав., предава Спортал.

По този метод Локомотив се изкачи на първото място във краткотрайното класиране с актив от 12 точки, измествайки от върха ЦСКА 1948 (11 т.).

Арда имаше своите шансове, само че на два пъти шансът обърна тил на футболистите на Александър Тунчев, откакто удари на Александър Георгиев и Жосе Жуниор срещнаха гредите.
Кърджалийци прекъснаха серията си от три поредни турнирни победи и остават на 6-ото място с 9 пункта.

В идващия кръг на Локомотив (Пд) му следва " железничарско " дерби в София, до момента в който Арда приема ЦСКА 1948.

Източник: petel.bg